OEKO-TEX ECO PASSPORT sertifikası

OEKO-TEX ECO PASSPORT sertifikası

Promar Endüstriyel Kimyasallar, OEKO-TEX ECO PASSPORT sertifikasına layık görülerek güvenli ve sürdürülebilir bir tekstil kimyasalları üretim şirketi olduğunu siz değerli paydaşlarımız ile paylaşmaktan onur duyar

OEKO-TEX® ECO PASSPORT sertifikası; tekstil önişlem, boya yardımcı kimyasalları, katkı maddeleri, tekstil apre kimyasalları gibi tekstil yardımcı kimyasallarının üreticileri için uluslararası olarak tanınan bir güvenlik ve çevre sertifikasıdır. OEKO-TEX® derneği, ECO PASSPORT sertifikası vermeden önce, tekstil endüstrisinde kullanılmakta olan kimyasal ürünlerindeki zararlı maddeler için, çok sayıda kriteri ve güvenlik standartlarını temel alan kapsamlı testler ve üretim tesisi denetimleri yapmaktadır.

OEKO-TEX® ECO PASSPORT sertifikası, son kullanıcılara ve müşterilere, sertifika dahilindeki Promar tekstil kimyasalları ürünlerimizin çevresel sürdürülebilirlikte yüksek standartları tutturduğunun ve zararlı madde içermediğinin onaylı bir garantisini sağlamaktadır. Bu sayede tekstil kimyasalları ürün grubumuzda yer alan OEKO-TEX® ECO PASSPORT sertifikalı ürünlerimizin uluslararası en yüksek çevre ve güvenlik standartlarını karşıladığı konusunda onaylanmış olmaktayız.

Çevre ve insan sağlığı, Promar için hayati önem taşımaktadır. Bu sebeple sürekli olarak ürün ve hizmetlerinin çevreye etkisini azaltarak sürdürülebilir bir topluma katkı yapmanın yollarını uygulamaya devam etmekteyiz.

Aynı zamanda, belirtmek isteriz ki ZDHC (Tehlikeli Atıkların Sıfır Deşarjı) Seviye 3 MRSL'ye (Üretimde Kısıtlı Maddeler Listesi) uygunluk göstergesi olarak OEKO-TEX® ECO PASSPORT sertifikasını global olarak kabul etmektedir. Sürdürülebilirlik yönündeki çabalarımızın sonucunda ECO PASSPORT sertifikası ile taçlandırılarak, sertifikalı ürünlerimizin aynı zamanda 3. Seviye ZDHC onaylı olduğunu iş ortaklarımız ile paylaşmaktan mutluluk duyarız.

 

ECO PASSPORT sertifikalı ürünlerimiz için: https://lnkd.in/dFH8zxM