Promar Endüstriyel Kimyasallar 1996 yılında kurulmuş, 20 yılı aşkın birikimleri ile Türkiye'de ve Türkiye dışında ihtiyaç duyulabilecek Lubrikantlar & Bakım Çözümleri, Endüstriyel Kimyasallar & Özel Kimyasallar üretimi-pazarlaması, bunun yanı sıra Chemours™ Vertrel™, Chemours™ Krytox™, Q8™ Oils, Stoner™ Trasys™ ve DuPont™ Molykote™ gibi yüksek profilli firmaları distribütörlük seviyesinde temsil ederek bu firmaların konusunda güçlü ürünlerinin pazarlanması misyonunu taşımaktadır. Geniş ürün portföyü ile Promar Türkiye’de ve Dünya çapında birçok ülkede hizmet sunarak güvenilirliğini ispatlamıştır.

Üretim yapan her firma gibi Promar, tedarikçileri ve müşterileri ile iş birliği anlayışı içinde doğal kaynakları ve insan eldesi ara ürünleri işleyerek endüstrinin kullanımına yarayacak ürünler elde etmeyi ve pazarlamayı amaçlamaktadır. Bu yolla ülke ekonomisine artı değer yaratabilmeyi ve bu sayede kalıcı olarak sürdürülebilir bir büyüme sağlayabilmeyi hedeflemektedir. Bunun yanı sıra yeni ve farklı uygulamalar ortaya koyarak yeni teknolojiler geliştirmek de hedefleri arasında yer almaktadır. Yüksek ürün standartlarıyla satış öncesi ve sonrası bilgi, hizmet desteğinin oluşturulması, problemlere ortak bakış açısı ve çalışmalar ile çözümler yaratan teknik servis yaklaşımlarının sunulması ve bu sayede mutlak müşteri memnuniyetinin sağlanması temel amaçlarımızdır. Müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin sürdürülebilir olması, bunun yanında standartlarımız ve ürünlerimizin kalitesi başarımızın kaynağı ve garantisidir.

Bu amaçlar için yüksek seviyede kalite standartlarının tesis edilmesi ve Kalitenin Promar için Güvence olması en temel yaklaşım felsefesi olarak kabul edilmiştir. Promar ISO9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahiptir. Çevre, insan ve iş güvenliğinin sağlanması için çalışmalarını titizlikle yürüten Promar Endüstriyel Kimyasallar Üçlü Sorumluluk (Responsible Care) Prensiplerini uygulayarak sosyal sorumluluklarını yerine getirmektedir.

Amaçlarımızı gerçekleştirebilmek için temel strateji ve politikalarımız; tüm çalışmalarımızda en üst memnuniyetin sağlanabilmesi, standardize edilmiş yaklaşımlar ve toplam kalite anlayışının benimsenmesi, her zaman daha fazla kurumsallaşmanın hedeflenmesi, yüksek esneklik, değişken şartlara uyum ve mukavemet gösterebilmektir.

PROMAR ENDÜSTRİYEL KİMYASALLAR SAN. VE DIŞ TİC. A.Ş., “Tekstil kimyasalları ve endüstriyel yağların tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, pazarlaması ve satışı; yağlayıcı ürünlerin distribütörlük hizmetleri” kapsamında ISO 9001:2015 Kalite, ISO 14001:2015 Çevre,  ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelerine sahiptir.