1996 yılında kurulmuş olunan Promar Endüstriyel Kimyasallar, Türkiye'de ve Türkiye dışında ihtiyaç duyulabilecek Lubrikantlar ve Bakım Çözümleri, Endüstriyel Kimyasallar ve Özel Kimyasallar üretilmesi ve pazarlanması, bunun yanı sıra DuPont Vertrel, Chemours Krytox, Q8 Oils, Stoner Trasys ve Dow Corning Molykote gibi yüksek profilli firmaları distribütörlük seviyesinde temsil ederek bu firmaların konusunda güçlü ürünlerinin pazarlanması misyonunu taşımaktadır. Sahip olunan geniş ürün portföyü ile tüm Türkiye’de ve dünya çapında birçok ülkede hizmet sunarak güvenilirliğini ispatlamış bir firmadır.

Üretim yapan her firma gibi firmamız, tedarikçileri ve müşterileri ile iş birliği anlayışı içinde doğal kaynakları ve insan eldesi ara ürünleri işleyerek endüstrinin kullanımına yarayacak ürünler elde etmeyi ve pazarlamayı amaçlamaktadır. Bu yolla ülke ekonomisine artı değer yaratabilmeyi ve bu sayede kalıcı olarak sürdürülebilir bir büyüme sağlayabilmeyi hedeflemekte, bunun yanı sıra yeni ve farklı uygulamalar ortaya koyarak yeni teknolojiler geliştirmekte hedefleri arasında yer almaktadır. Yüksek ürün standartlarıyla satış öncesi ve sonrası bilgi, hizmet desteğinin oluşturulması, problemlere ortak bakış açısı ve çalışmalar ile çözümler yaratan teknik servis yaklaşımlarının sunulması ve bu sayede mutlak müşteri memnuniyetinin sağlanması temel amaçlarımızdır. Müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin sürdürülebilir olması, bunun yanında standartlarımız ve ürünlerimizin kalitesi başarımızın kaynağı ve garantisidir.

Bu amaçlar için yüksek seviyede kalite standartlarının tesis edilmesi ve Kalitenin Promar için Güvence olması en temel yaklaşım felsefesi olarak kabul edilmiştir. Promar ISO9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahiptir. Çevre, insan ve iş güvenliğinin sağlanması için çalışmalarını titizlikle yürüten Promar Endüstriyel Kimyasallar Üçlü Sorumluluk (Responsible Care) Prensiplerini uygulayarak sosyal sorumluluklarını yerine getirmektedir.

Amaçlarımızı gerçekleştirebilmek için temel strateji ve politikalarımız; tüm çalışmalarımızda en üst memnuniyetin sağlanabilmesi, standardize edilmiş yaklaşımlar ve toplam kalite anlayışının benimsenmesi, her zaman daha fazla kurumsallaşmanın hedeflenmesi, yüksek esneklik, değişken şartlara uyum ve mukavemet gösterebilmektir.

PROMAR TARİHÇE